O mnie

Usuwam bariery komunikacyjne między szefami a ich zespołami

Jestem trenerem zarządzania komunikacją, zasobami ludzkimi i zmian kultury organizacyjnej, ekspertem prestiżowego ICAN Institute, mówcą najbardziej znanej konferencji świata TEDx. Na portalu LinkedIn, w prasie i w telewizji od lat inspiruję tysiące rodziców w roli menadżerów do bycia lepszymi szefami. 16 czerwca odbyła się premiera mojej książki „Efekt Piaskownicy” (wyd. Helion) – niezbędnik menadżera jutra, pokazującą menadżerom, w jaki sposób mogą wykorzystywać kompetencje, które nabywają jako rodzice, do zarządzania ludźmi.

„Książka przedstawia unikalną perspektywę na zarządzanie – doświadczonego menedżera i … rodzica. Wbrew pozorom te dwie role łączy więcej niż się wydaje! Każdy z nas jest w pierwszym rzędzie człowiekiem, a dopiero w kolejnych pracownikiem, menedżerem czy przedsiębiorcą. Magda Kieferling z humorem,

ale i zarazem z głębią praktyka, pokazuje jak wykorzystać lekcje z bycia rodzicem w zarządzaniu ludźmi i odwrotnie. Polecam wszystkim, szukającym zarówno konkretnych rad, jak i inspiracji, a szczególnie osobom, które myślą o zarządzaniu nowymi generacjami pracowników”.

Dr Witold Jankowski, Prezes ICAN Institute, Redaktor Naczelny Harvard Business Review Polska. Bywalec piaskownicy w latach 1958 – 1964

Od ponad 15 lat na wysokich stanowiskach menadżerskich (Dyrektor Komunikacji, Dyrektor HR, Dyrektor ds. Klientów Korporacyjnych) łączę interesy zarządów i pracowników tak, żeby każda ze stron czuła się wspierana. Szkolę menadżerów, jak zarządzać i komunikować się, by ich zespoły pracowały z zaangażowaniem. Świeżo awansowanym szefom (projektów, zespołów, firm) pomagam szybko i efektywnie odnaleźć się w nowej roli. Wspieram CEO i zarządy w redefiniowaniu kultury organizacyjnej i w zmianach, których przeprowadzenie jest nieuchronne.

Doradzałam i wspierałam wysoką i średnią kadrę zarządzającą ponad 40 polskich i zagranicznych koncernów, organizacji non-profit i start-upów. Koordynowałam strategie w ponad 100 kampaniach i projektach na poziomie światowym. Z moich usług korzystali klienci z m.in. z branży bankowej, paliwowej, IT, FMCG, lotniczej, chemicznej, energetycznej, konsultingowej oraz mediowej.

Jestem laureatką prestiżowych nagród w obszarze komunikacji, między innymi Silver Drum Award 2014 i brązowej statuetki KTR 2015, cenionym mówcą motywacyjnym oraz autorką ponad 400 publikacji radiowych, internetowych i prasowych.